Стало відомо, хто з українців може втратити субсидію після перевірки

ЕКОНОМІКА

“Знижки” можуть втратити українці з відносно високим доходом, ті, хто зробив покупку на суму від 50 тис. грн або накопичив борг. У цьому році в Україні створили єдиний реєстр субсидіантів, що дозволить систематизувати зібрану інформацію, передає Корупція.Інфо

Заступник міністра соцполітики Віталій Музиченко, зробити верифікацію “якіснішою” допоміг би розроблений відомством законопроект про соціальні інспекторів, однак на даний момент він все ще знаходиться на розгляді парламенту.

“Верифікація проводиться постійно. Це комплекс заходів з перевірки достовірності інформації. Це інформація і фіскальної служби, Пенсійного фонду. Єдиний реєстр допоможе систематизувати зібрану інформацію”, – розповідає Віталій Музиченко.

Під час перевірок субсидіантів чиновники звіряють інформацію про доходи та витрати українців з існуючих реєстрів. Наприклад, якщо купити автомобіль, ділянку землі, квартиру або іншу нерухомість, інформація потрапить до реєстру. І якщо покупка обійшлася в суму більше 50 тис. грн, при розрахунку на наступний сезон комунальну знижку у такої сім’ї заберуть. Ще одне поширене порушення – “тіньова зайнятість”. Багато офіційно непрацюючих українців за фактом виявляються працевлаштованими.

Також без субсидій можуть залишитися українці, дохід яких дозволяє оплачувати комуналку в рамках соціальних нормативів. Так, перерахувати субсидії повинні вже до 1 травня, коли буде призначатися знижка на неопалювальний сезон. При чому рахувати будуть доходи за друге півріччя 2017-го. Тобто з урахуванням підвищених зарплат і “осучаснених” пенсій.

Віталій Музиченко вважає, що на даний момент складно сказати, як скоротиться число субсидіантів після перепризначення субсидій в травні. При цьому, експерти впевнені, що без знижки залишиться кожен п’ятий.

Залишити відповідь