Не будемо рятувати, і так задихнуться: весь цинізм Кемерово очима жертви

СВІТ

У російському Кемерово 25 березня сталася одна із наймасштабніших пожеж останнього часу. Батьки загиблих нещодавно попрощалися зі дітьми, досі до трагедії прикута увага всього світу.

Як діяв у той фатальний день заблокований із родиною в ТЦ “Зимова вишня”, вирішив розповісти на камеру місцевий мешканець, Ігор Востріков. Його дружина, троє дітей та сестра не вижили, але запис із камер спостереження він все ж отримав і почав ретельно аналізувати, аби зрозуміти: чому вхід в кінозал був закритий.

У своєму звернення Ігор запевняє: спочатку прохід ніхто не блокував, рішення замкнути дітей в одному з приміщень нібито прийняв якийсь чоловік:

 “Люди вибігали, залишилися тільки наші в залі, де йшов мультик. Діти забарилися, і коли вони дісталися до виходу, в коридорі вже був густим, абсолютно непроглядний дим. Якийсь чоловік прийняв рішення закрити двері, закласти щілини і чекати рятувальників. Але рятувальники, як вам відомо, туди не прибули”, – пояснив Востріков.

Вбитий горем батько вимагає притягнути негайно до відповідальності співробітників МНС – у нього лишилося безліч питань про причини пожежі. Наприклад, чому дах почали гасити тільки через півтори години:

“Знаєте, що нам сказали судмедексперти? Нам треба чекати три тижні! Тому що неможливо впізнати, є тільки фрагменти. Три тижні, щоб встановити … Ви розумієте, ми навіть не можемо отримати своїх близьких. Можна було задіяти вертолітні розрахунки. Людей б не врятували, тому що вони там вже задихнулися. Але хоча б змогли дістати своїх близьких і змогли б їх поховати”, – вже не стримує сліз він.

Претензій чимало і до губернатора Кемерово, зокрема. Той обіцяв впоратися із проблемою, але так нічого і не зробив.

Дивіться: Ігор Востріков, який втратив всю сім’ю під час пожежі, розповів, що побачив на камерах

джерело znaj.ua

Залишити відповідь