Нам брехали 50 років: стало відомо причини смерті Гагаріна

НАУКА/НЕПІЗНАНЕ

Арсеній Миронов, член льотної підкомісії заявив, що Гагарін розбився разом з інструктором на винищувачі Міг-15УТІ-за помилкової команди із землі.

Про це повідомила Politeka.

Відомо, що відповідь на питання, яке мучило льотчиків десятиліттями, він знайшов при багаторазовому прочитання фрагментів розшифровки радіообміну в першій його редакції.

“На запит Гагаріна в 10:29:57 – “Завдання в зоні 20 закінчив. Прошу дозволу на курс 320 градусів” – керівник польотів (або його помічник) негайно відповів – “Дозволяю”, – мабуть, не спостерігаючи небезпечного зближення міток цілей літак Серьогіна – Гагаріна і Андрєєва на екрані локатора. Якби керівник польотів виконував свої обов’язки, він повинен був, подивившись на екран локатора, негайно доповнити команду “Дозволяю” всього двома словами – “Без зниження”. Але слів “Без зниження» не було вимовлено. У підсумку – катастрофа”, – повідомив Миронов. З-за цієї помилки, стався жахливий інцидент.

Найцікавіше в цій ситуації, що фахівцям у ході розслідування катастрофи так і не вдалося встановити, хто саме стежив за радаром у момент трагедії і повинен був бачити небезпечне зближення міток від двох літаків. Миронов стверджує, що в ході розслідування було організовано навмисне викривлення фактичної ситуації, що склалася під час катастрофи.

джерело znaj.ua

Залишити відповідь