Мільйони українців можуть забути про пенсію: що треба знати

ЕКОНОМІКА

В Україні за статистикою після виходу на заслужений відпочинок продовжують працювати близько 650 тисяч осіб. Якщо раніше вони мали право на 85% від заробленої виплати, то з початку року все змінилося.

Пенсійний податок скасували, а з жовтня минулого року змінили тарифну сітку виплат. До цього отримувавши зарплату в 2 тисячі гривень, в літньому віці можна було розраховувати на 1,7 тисяч гривень від держави. Нещодавно до цієї суми додалися ще три сотні, але чи змінило це ситуацію кардинально?

Перерахунок за новою схемою

Запрацювати зміни теоретично повинні вже наступного місяця.

“Перерахунок буде стосуватися тих осіб, які за станом на 1 березня 2018 отримали додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення або попереднього перерахунку пенсії”, – пояснила під час засідання громадської ради заступник голови ПФУ Ірина Ковпашко.

Тобто, якщо ви вийшли на пенсію два роки тому і у вас – 30 років стажу, то будуть платити до 2,3 тисяч гривень, а якщо “норму перевиконали” – то кожного року додаватимуть по 1%.

Як не втратити пенсію?

По-перше слід працювати офіційно. Від цього залежить зарплата і стаж, норма якого буде зростати щороку, поки не досягне 35 років у 2028-му.  Для прикладу, в 2028-му році на пенсію в 65 років вийдуть українці, які мають від 15 до 25 років стажу. У 63 – від 25 до 35 років стажу, і в 60 – від 35 років стажу.

Це означає, що мине 10 років і практично кожен другий не зможе виконати вимоги уряду. Всім, хто не був офіційно працевлаштований як мінімум 15 років, взагалі нічого платити не будуть, хіба що так звану “соціальну допомогу”.

Ще одна умова – “біла зарплата”. Приміром, отримуючи в середньому 14-15 тисяч гривень на місяць можете сподіватися на пенсію вдвічі більше середньої, але знову ж таки умова: 35 років стажу. Чи реально стільки заробляти і працювати роками – питання риторичне. При цьому, при середній зарплаті такий українець має право на пенсію у 1,8 тис. грн. А при зарплаті в два рази вище середньої – 3,7 тис.

Дивіться: все про страховий стаж в Україні

джерело znaj.ua

Залишити відповідь